Zalety telewizji internetowej

Jakie są zalety korzystania z mediów strumieniowych? Jednym z ostatnich trendów wzrostu w świecie rozrywki domowej jest powszechne stosowanie mediów strumieniowych z Internetu. Nie tak dawno wydawało się, że sam pomysł strumieniowego przesyłania telewizji i filmów na żądanie wydawał się odległym marzeniem. Jednak przy dostępnej dziś większej prędkości Internetu media strumieniowe bardzo szybko się rozwijają.  

telewizja photo

Czy potrzebuję Internetu do streamowania telewizji?

Aby oglądać telewizję internetową, potrzebujesz połączenia internetowego o prędkości co najmniej 2 MB / s. Szczegółowe wyliczenia wyglądają w tej kwestii następująco. Potrzebujesz:

  • 1 Mb / s do oglądania na komputerze przenośnym. Chociaż możesz przesyłać strumieniowo filmy z prędkością 1 Mb / s, to ich jakość będzie raczej bardzo słaba.
  • 2 Mb / s do oglądania filmów w standardowej rozdzielczości (480p) na telewizorze
  • 4 Mb / s do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości (720p, 1080p)
  • 5 Mb / s lub więcej dla bardzo wysokiej rozdzielczości wideo
  • 15 Mb / s do przesyłania strumieniowego 4K (ale preferowane jest 25 Mb / s). Zalecany jest również telewizor 4K Ultra z dekoderem HEVC

Dobry router jest również koniecznością, jeśli podłączasz urządzenie do strumieniowego przesyłania telewizji za pomocą Wi-Fi, a nie bezpośredniego kabla. Jeśli używasz routera jednopasmowego i przesyłasz strumieniowo treści z więcej niż jednego pokoju w domu, potrzebujesz szybszego routera. Ten powinien być umieszczony w najbardziej centralnej części domu, aby uzyskać maksymalny zasięg WiFi. Jednak zwykle ze względu na estetykę lub z innych różnych powodów router zostaje schowany w bocznej szafie, lub w piwnicy. Drugi router przedłużający może zwiększyć zasięg Wi-Fi w domu.

Korzyści z oglądania filmów z sieci

Jakie są zalety korzystania z mediów strumieniowych? Dla wielu osób Streaming TV pozwala zaoszczędzić pieniądze. To bowiem brak miesięcznych opłat za wynajem urządzeń cyfrowych. Oglądaj filmy online, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Nie według harmonogramu, ale zawsze na żądanie. Dostępnych jest wielu nowych dostawców mediów strumieniowych, a wiele niedrogich urządzeń telewizyjnych do przesyłania strumieniowego na rynku sprawiło, że streaming jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej.

Streaming Media to treści wideo lub audio przesyłane w formie skompresowanej przez Internet i odtwarzane natychmiast, a nie zapisywane na dysku twardym. Użytkownik nie musi czekać na pobranie pliku, aby go odtworzyć. Ponieważ Media są przesyłane w ciągłym strumieniu danych, mogą być odtwarzane w momencie ich otrzymania. Mówiąc krócej. Możesz oglądać filmy online, które znajdują się w internetowych bibliotekach, bez konieczności podpisywania umowy na kilka lat. Przesyłanie strumieniowe ma wiele zalet. Wymagana jest minimalna ilość miejsca na dysku twardym. Streaming multimediów jest znacznie lepiej chroniony przed piractwem. Jakość dźwięku i obrazu multimediów znacznie się poprawia, pod warunkiem, że masz dobrą prędkość Internetu. Ułatwia także udostępnianie, słuchanie lub oglądanie treści na całym świecie.

Nie ma potrzeby dodatkowego urządzenia pamięci masowej. Media są dostępne natychmiast, pod warunkiem, że masz dobrą przepustowość Internetu. Wybór filmów, gier i programów telewizyjnych jest niesamowity. Większość programów jest dostępna o każdej porze dnia. Nie trzeba też programować rejestratora, aby nagrywać ulubiony program. Cały sezon jest dostępny o każdej porze dnia.

Leave a Reply