Oglądanie filmów w sieci

Trudno wyobrazić sobie dziś wyobrazić życie bez internetu. Odgrywa teraz tak integralną rolę w naszym codziennym życiu, że wielu z nas czuje się całkowicie zagubionych bez dostępnego połączenia. Oprócz pomocy w utrzymaniu lepszego połączenia za pośrednictwem poczty e-mail, wiadomości błyskawicznych i mediów społecznościowych. Zwiększenie prędkości łączy szerokopasmowych doprowadziło do dramatycznego wzrostu liczby usług przesyłania strumieniowego wideo i przedwczesnej śmierci DVD.

Dostępność filmów online

Współcześnie jesteśmy w stanie oglądać wysokiej jakości filmy za darmo. Wystarczy znaleźć odpowiednią stronę, która jest jednocześnie bazą filmów i się tam zarejestrować. Jednak bez wymaganej prędkości łącza szerokopasmowego spędzisz większość weekendu, wpatrując się w koło buforowe i nie zdołają przekroczyć punktów początkowych. Dlatego, aby oglądać filmy za darmo online musisz zadbać o odpowiednią prędkość Internetu. Na szczęście dziś wybierając domowy pakiet szerokopasmowy, możesz mieć absolutną pewność, że twoje połączenie jest wystarczająco szybkie, aby zapewnić niezawodne przesyłanie strumieniowe.

Dlaczego szybkość Internetu jest ważna?

Gdy uzyskasz szybsze połączenie internetowe, będziesz mógł robić więcej online. Zwiększona prędkość internetu ostatecznie zwiększy przepustowość, umożliwiając łączu szerokopasmowemu przesyłanie większej ilości danych do urządzenia w danym momencie. Ponieważ w tak wielu gospodarstwach domowych jest obecnie wielu użytkowników i urządzeń, szybsze prędkości Internetu są niezbędne, aby każdy mógł cieszyć się czystym strumieniem wideo i płynnym przeglądaniem. Niewystarczająca przepustowość jest po prostu niezdolna do jednoczesnego obsługiwania wysokich poziomów danych, co nieuchronnie prowadzi do długich czasów ładowania i powrotu koła buforującego. Pomyśl o tym, jak o tunelu zatłoczonym przez ruch uliczny: im szerszy tunel, tym większy ruch jest w stanie przejść.

Jak sprawdzić prędkość Internetu

Prędkość Internetu mierzy się w megabitach na sekundę (Mb / s), w odniesieniu do ilości danych, które połączenie może przetworzyć jednocześnie. Dostępna prędkość zależy całkowicie od lokalizacji i wybranego pakietu szerokopasmowego, ponieważ różne typy połączeń i plany cenowe zapewnią różne prędkości. Możesz sprawdzić status swojego połączenia, uruchamiając test prędkości Internetu, który zapewni ci pomiar zarówno prędkości pobierania, jak i wysyłania. W celu przesyłania strumieniowego filmów i telewizji warto zwrócić szczególną uwagę na szybkość pobierania, ponieważ są to dane, których będziesz używać podczas oglądania dowolnych filmów online. Telewizja internetowa dostarcza nam szeroki wybór filmów i seriali. 

Zazwyczaj zalecana prędkość Internetu do przesyłania strumieniowego wideo w standardowej rozdzielczości (480p) wynosi co najmniej 3 Mb / s. Jednak minimalna prędkość pobierania nieuchronnie różni się w zależności od usług przesyłania strumieniowego i będzie musiała być znacznie wyższa, jeśli prawdopodobne jest, że wiele urządzeń jednocześnie łączy się z Internetem.

Przesyłanie strumieniowe wideo lepszej jakości będzie wymagało znacznie wyższych prędkości łączy szerokopasmowych. Strumienie wideo HD (720p lub 1080p) wymagają przepustowości co najmniej 5 Mb / s, a najlepsza prędkość Internetu do strumieniowania 4K wynosi co najmniej 25 Mb / s. Jednak w celu zapewnienia naprawdę płynnej i nieprzerwanej usługi połączenie prawdopodobnie będzie musiało być znacznie szybsze, ponieważ przesyłanie strumieniowe w Ultra HD 4K może szybko spowodować przeciążenie przepustowości. Zamiast wybierać pakiet szerokopasmowy, który oferuje minimalną prędkość pobierania, musisz wziąć pod uwagę inne urządzenia i upewnić się, że masz co najmniej 25 Mb / s, aby obsłużyć płynny strumień 4K. W przypadku wielu użytkowników w domu może to wymagać prędkości Internetu co najmniej 60 Mb / s, w zależności od tego, co robią inni użytkownicy online.

Leave a Reply