Dostępność online a Polsat News

Ponieważ sygnał kanału informacyjnego Polsatu News został w 2019 roku odkodowany, to można odbierać tą stację także przez zwykłą antenę telewizyjną, a tym samym też przez Internet.

Profil stacji

Polsat News to flagowy produkt grupy Polsat. Od początku miał być kanałem informacyjnym, który rywalizuje z najpopularniejszymi stacjami tego typu w Polsce – TVP Info oraz TVN 24. Zatrudniając 400 pracowników i mając 2% udziału w rynku medialnym, kanał dociera do 4 milionów odbiorców w całej Polsce. Najpopularniejsza stacja jest we wschodnio- południowej Polsce oraz dużych miastach. Decyzja o odkodowaniu sygnału ma na celu dotarcie do jeszcze większej ilości widzów. Docelowo, po rozszerzeniu sygnału MUX 4 na 75% terytorium naszego kraju, ma to być 12 milionów widzów.

Profil stacji to nie tylko wiadomości oraz informacje „Wydarzenia”, ale też rozmowy na żywo z politykami „Gość Wydarzeń”, „Graffiti” oraz programy poruszające szeroko rozumianą problematykę społeczno – polityczną. Najpopularniejsze pozycje programowe ogląda nawet 60 tysięcy widzów każdego dnia.

Odbiór za pomocą Internetu

Odkodowane pasmo Polsatu News można odbierać za pomocą zwykłej anteny. Jednak Polsat zmienił rodzaj sygnału na cyfrowy, co oznacza, że program ten można też wyszukać w Internecie. Jeśli nie masz telewizora z odbiorem WLAN i nie możesz oglądać telewizji Polsatu bezpośrednio, tylko z wykorzystaniem telewizora i internetu, istnieje na przykład możliwość korzystania z urządzenia do przesyłania strumieniowego, takiego jak „Chromecast” firmy Google. Jest on podłączony do telewizora przez HDMI. Chromecast stick obsługuje również przesyłanie programów telewizyjnych z komputera lub laptopa do telewizora.

Oglądaj telewizję przez Wi-Fi na tablecie i oglądaj telewizję na telefonie komórkowym

Dzięki połączeniu WLAN możesz w dowolnym momencie uzyskać dostęp do programu telewizyjnego za pomocą smartfona lub tabletu. Jedną z opcji — oprócz aplikacji telewizyjnych dostawcy — jest tworzenie kopii lustrzanej ekranu telewizora. Aktywuj tę funkcję na swoim smart TV za pomocą ustawień i uruchom funkcję udostępniania na telefonie komórkowym lub tablecie. Teraz potwierdź żądanie połączenia, a twoje urządzenia są już sparowane. Możesz także uzyskać dostęp do Polsat News za pomocą drążka strumieniowego. Jest podłączony do telewizora przez HDMI. Następnie podłącz tablet lub smartfon do telewizora za pomocą aplikacji Google Home.

Apple umożliwia również przesyłanie strumieniowe z telefonu komórkowego do telewizora. Najłatwiejszym sposobem na odbicie ekranu telefonu komórkowego jest Apple TV. Mały dekoder firmy Apple jest podłączony do telewizora za pomocą kabla HDMI.

Leave a Reply