Czy warto obejrzeć film “Azyl”?

„Azyl” to niezwykle wciągający thriller, który zdobył duże uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Wiele osób uważa wręcz, iż należy on już do klasyki gatunku, dlatego każdy powinien zobaczyć ten trzymający w napięciu obraz. Za reżyserię odpowiada sam David Fincher, który doskonale radzi sobie z tworzeniem wartościowych thrillerów. A dodając do tego świetną obsadę możemy wyobrazić sobie, że po obejrzeniu filmu „Azyl” na długo pozostanie on w naszej pamięci.

„Azyl” – historia skomplikowanego włamania

Opowieść zaczyna się w momencie, gdy do jednej z nowojorskich willi wprowadza się Meg Altman oraz jej córka Sarah. Dom jest nieco stary, ale bardzo przestronny i posiada dość niezwykłe pomieszczenie znajdujące się w jednej z sypialni. Jest to tytułowy azyl, czyli pokój zamykany od wewnątrz, który ma chronić domowników w przypadku zagrożenia. Jest on wyposażony w monitory podłączone do umieszczonych w domu kamer, a także zapas wody i jedzenia. Bohaterki nie przykuwają do niego szczególnej uwagi, jednak szybko przekonują się, jak ważne i przydatne jest to miejsce.

Już pierwszej nocy do domu włamuje się trzech mężczyzn sądząc, iż nie jest on zamieszkały. Meg i Sarah udaje się ukryć w azylu, nie wiedząc jednak, że to właśnie do tego miejsca chcą się dostać włamywacze. Akcja więc na dobre się rozkręca, a emocje sięgają zenitu, gdy jako widzowie z boku obserwujemy poczynania poszczególnych bohaterów. Zarówno zamknięte w azylu kobiety, jak i włamywacze próbują znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji. A komu się to ostatecznie uda?

Oglądaj „Azyl” w telewizji internetowej

Reżyser filmu „Azyl” David Fincher doskonale, krok po kroku wprowadza widza w historię każdej z postaci pojawiających się w filmie. I chodzi tu zarówno o świeżo rozwiedzioną Meg, jak i włamujących się do jej domu mężczyzn. Trochę z ukrycia obserwujemy też ich tok myślenia w tej niezwykle stresującej sytuacji, doskonale odczytując ich emocje i stając się świadkami podejmowanych przez nich decyzji. Dzięki temu film ogląda się po prostu z zapartym tchem.

Ogromną zaletą filmu jest też jego obsada. W role matki i córki uwięzionych w tytułowym azylu wcieliły się niezmiennie fantastyczna Jodie Foster oraz młoda Kristen Stewart. Wspaniały popis swoich umiejętności aktorskich pokazali też wcielający się w postaci trzech włamywaczy Forest Whitaker, Jared Leto oraz Dwight Yoakama. Połączenie ich talentu z niezwykłym wręcz wyczuciem reżysera sprawiły, że film jest świetnym thrillerem, który trzeba obejrzeć. Tym bardziej, że jest on dostępny legalnie w sieci i można go zobaczyć za pośrednictwem telewizji internetowej.